Anasayfa - Sürücü Belgeleri - G Ehliyet İş Makinaları Ehliyeti
 

G Ehliyet İş Makinaları Ehliyeti

 

G sınıfı sürücü belgesi alınabilmesi için ;

 

·        18 yaşını doldurmuş olmak ,

·        en az ilköğretim

·        sağlık kurumlarından G sınıfı sürücü olabilir raporu alabiliyor olmak ,

·        sürücü belgesi alabilmek için gerekli sabıka kaydına sahip olmak ,

 

Hiçbir sınıf veya türde ehliyeti olmayan kişilerde Fatih Sürücü Kursları İş Makineleri Kullanım Kursuna başvurarak istedikleri türdeki operatörlük belgesini ,söz konusu makineye ait teorik ve uygulama eğitimlerini alarak , yapılıcak yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olmak şartı ile operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar ve bu operatörlük belgesini G sınıfı ehliyet haline getirmek isterlerse de yine Fatih  Sürücü Kursuna başvurarak Trafik ve çevre bilgisi ile ilkyardım bilgisi derslerinden oluşan merkezi yazılı sınava girerek başarılı olmaları durumunda ,Fatih Sürücü Kursu tarafından G sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup G sınıfı ehliyetlerini çıkartırlar .

 

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış B ,A2 , E , D , F ,C sınıfı ehliyeti varsa ve G sınıfı ehliyet almak istiyorsa; Fatih Sürücü Kursu İş Makineleri Kullanım Kursuna başvurarak istedikleri türdeki operatörlük belgesini ,söz konusu makineye ait teorik ve uygulama eğitimlerini alarak , yapılıcak yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olmak şartı ile operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar.

Aldıkları operatörlük sertifikası ve eski ehliyetleriyle beraber trafik tescil şube ve bürolarına başvurup yeni G sınıfı ehliyetlerini çıkartırlar.

 

Her bir yazılı sınav bölümünden ve direksiyon uygulama sınavından ayrı ayrı 70 (yetmiş ) ve üstü puan almış aday , sınavlarda başarılı sayılır. Ancak üst üste 5 (beş ) yazılı sınavında başarılı olamayan veya yine üst üste 5 (beş ) direksiyon uygulama sınavında başarılı olamayan adayın dosyası yanar ve aday tüm işlemlere baştan başlamak durumunda kalır. 

 

Yükleyici

Greyder

Vinç

Ekskavatör

Silindir

Forklift

Beko-loder

Zemin Delici

Operatör, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı operatör belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre rücu eder. Operatör belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak forklift iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler yasa gereği 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar

 
 

Fatih Sürücü Operatörlük Ve SRC Kursu              © Copyright    2011  

Merkez:  İnönü mah. Trabzonspor Bulvarı Fatih Pasajı No:118  - TRABZON/TÜRKİYE (Fatih Devlet Hastanesi Karşısı  )                 
Telefon: +90 462 229 05 66 - 223 41 65 Faks: +90 462 229 05 66 Cep: 0532 346 46 29  - 0554 405 71 15
E-mail: info@fatihehliyet.com