ONLİNE KAYIT

Size özel kayıt hazırlayabilmemiz için katılacağınız kursu berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

0 (554) 405-7115

whatsapp

- F - Traktör Ehliyet

Yazı Boyutu

- F - EHLİYET 

 

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti

varsave B sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Fatih Sürücü Kursuna ait otomobillerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Fatih Sürücü Kursu tarafından B sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

 

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsave E sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Fatih Sürücü Kursluna ait otobüslerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Fatih Sürücü Kursu tarafından E sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

 

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsave A2 sınıfı motor ehliyeti almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Fatih Sürücü Kursuna ait motosikletlerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Fatih Sürücü Kursu tarafından A2 sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar

 

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsave D sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Fatih Sürücü Kursuna ait arkasında dorse takılı tırla yapılan direksiyon uygulama sınavına girer.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Fatih Sürücü Kursu tarafından D sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar

 

Arkasına 750 kg taşıma sınırını aşacak römork veya yarı römork takacak lastik tekerlekli traktör sürücüleri mutlaka D sınıfı ehliyet almak zorundadır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-Nüfus cüzdanı fotokopisi   (2 adet)

2-Diploma veya Öğrenim Belgesi (Yeni Belgeler E-devletten alınabilir)

3-İkametgah Belgesi (E-devletten alınabilir.)

4-2 Adet Biyometrik fotoğraf

5-Sabıka Kaydı (E-Devletten alınabilir)

6-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)

7-Kan Grubu Kartı 

8-Hes Kodu

9-Sözleşme  (Sürücü kursunda doldurulacak.)

Daha ayrıntılı bilgi için Fatih Sürücü ve Operatörlük kursu ile temasa geçiniz.

Bize ulaşın

0462 229 05 66 - 0 532 346 46 29

WhatsApp:0554 405 71 15