ONLİNE KAYIT

Size özel kayıt hazırlayabilmemiz için katılacağınız kursu berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (554) 405-7115

  whatsapp

  Ekskavator

  Yazı Boyutu

  EKSKAVATÖR

  Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) İş Makinesi Operatörü Yetiştirme Kursu, Ekskavatör Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, kaya, toprak, kil, cevher vb. malzemelerin kazıma, doldurma ve yükleme/boşaltma işlemlerini, ekonomik ve güvenli bir şekilde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

  Ekskavatör Operatörü ; paletli-lastikli çeşitleri ile her türlü arazide çeşitli ölçüde kanal açma, dolmuş kanalları temizleme, toprak hafriyat, yığma, yükleme işlerinin yapılması, kum, çakıl ve benzeri malzemelerin kazılması, yığılması ve gerektiğinde araçlara yüklenmesi işlemini yapan, bakım ve kontolünü yapan kişidir.

  Eksavatör operatörü çalışmalarını araç içerisinde ve açık havada yürütür. Çalışma ortamı tozlu ve gürültülüdür. Operatör çalışmalarında gereken dikkati göstermediğinde kazalara yol açabilir. Oturduğu yerde çalışan ekskavatör operatörü iş öncesi ve iş bitiminde yöneticilerle, makine bakımcıları ve yağlayıcılarla, diğer çalışanlarla etkileşim halindedir. 

  Ekskavatör ehliyeti nasıl alınır?

  Ekskavatör ehliyeti için kursiyer 25 soruluk makina ve iş güvenliği ile ilgili teste tabi tutulur. Sınav sonucunda 70 puan alan kursiyer başarılı olmuş olup; uygulama sınavına girmeye hak kazanır.Aynı gün içinde de uygulama sınavına girer.Uygulama sınavında da başarılı olan kursiyer sertifika  almaya hak kazanır.Sınavların herhangi birinden başarısız olma  durumunda tekrar sınav harcını yatırıp sınava girebilir.Toplam sınav hakkı  4 ´tür.

  Lastikli ekskavatör kullananlar, herhangi bir sınıf ehliyeti olan kursiyer operatör belgesini G sınıfı olarak işletebilir. Ehliyete işletme nüfus müdürlüklerinde yapılıp;2021 yılı için masrafı 1638 TL´dir.Paletli ekskavatör kullananlar  sertifikası ile kullanabilirler.

  Gerekli Belgeler

  1-Kimlik Fotokopisi

  2-Ehliyet Fotokopisi(Ehliyeti olanlar için)

  3-Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi (Öğrenim Belgesi e-devletten alınabilir.)

  4-Sabıka Kaydı (E-devlet)

  5-İkametgah Belgesi (E-devlet)

  6-Sağlık Raporu (Aile Hekiminden sürücüler için olacak)

  7-2 adet biometrik fotoğraf

  8-HES Kodu

  Daha ayrıntılı bilgi için Fatih Sürücü ve Operatörlük Kursu ile temasa geçiniz. 

  Bize ulaşın
  0462 229 05 66 - 0 532 346 46 29

  Whatsap:0554 405 7115