ONLİNE KAYIT

Size özel kayıt hazırlayabilmemiz için katılacağınız kursu berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

 • 0 (554) 405-7115

  whatsapp

  Greyder

  Yazı Boyutu

  GREYDER


  İş makinaları Greyder Oparetörü Yetiştirme Kursu Programı, 

  Greyder Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, greyder kullanarak yol ve arazide tesviye, reglaj, şev kesme, hendek açma vb. yüzey işlemleri ile zemin gevşetme ve kar temizleme işlemlerini emniyetli bir şekilde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir

  Genel olarak greyderler, tesviye işlerinde, şey meyillendirme, hendek kazma ve yol yapımı için kullanılan çok amaçlı makinalardır. Ayrıca uygun bir şekilde kullanıldıkları takdirde, tesviye ve bombelik verme, karıştırma ve yayma, malzemeyi yana yığma işleriyle birlikte hafif kazıma işlerinde de kullanılırlar. Bu işler greyderin bıçağı, kazmaları ve riperleri ile yapılır. Greyderler ağır kazı işleri için (dozer gibi) uygun makinalar değildirler.

   

  Greyder belgesi nasıl alınır?

   

  Greyder ehliyeti için kursiyer 25 soruluk makina ve iş güvenliği ile ilgili teste tabi tutulur. Sınav sonucunda 70 puan alan kursiyer başarılı olmuş olup; uygulama sınavına girmeye hak kazanır.Aynı gün içinde de uygulama sınavına girer.Uygulama sınavında da başarılı olan kursiyer sertifika  almaya hak kazanır.Sınavların herhangi birinden başarısız olma  durumunda tekrar sınav harcını yatırıp sınava girebilir.Toplam sınav hakkı  4 ´tür.

  Lastikli Greyder kullananlar, herhangi bir sınıf ehliyeti olan kursiyer Operatör Belgesini G sınıfı olarak işletebilir. Ehliyete işletme nüfus müdürlüklerinde yapılıp;2022 yılı için masrafı 2208,70 TL´dir.

   

  KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1- Nüfus cüzdanı fotokopisi (2 adet)

  2- Varsa sürücü belgesi fotokopisi (2 adet)

  3- Diploma veya Öğrenim Belgesi (Yeni Belgeler E-devletten alınabilir)

  4- İkametgah Belgesi (E-devletten alınabilir.)

  5- 2 Adet Biyometrik fotoğraf

  6- Sabıka Kaydı (E-Devletten alınabilir)

  7- Sürücü Olur Sağlık Raporu (Aile Hekiminden)

  8 -Sözleşme  (Sürücü kursunda doldurulacak.)

   

  Daha ayrıntılı bilgi için Fatih Sürücü ve Operatörlük kursu ile irtibata geçiniz.

  Bize Ulaşın

  0462 229 05 66 - 0 532 346 46 29

  WhatsApp:0554 405 71 15

   

  Operatör, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı operatör belgesine sahip olmalıdır. Herhangi bir kaza anında bütün sorumluluklar operatöre rücu eder. Operatör belgesine sahip olmayan kişi yasal olarak iş makinesini kullanamaz. Bu tür elemanları çalıştıran işverenler yasa gereği 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar